Centrum Informacji Turystycznej w Koninieplac kdkPlac WolnościPlac WolnościSłup romański i Kosciół Św. Bartłomiejabulwarytopcitspływ kajakowyPałac w Żychlinie
Sunday, 16.12.2018r.
Name-day: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy
Szybki kontakt

Horse trail "Shod six"

Podkuta szóstka


"Shod six" is the only horse trail in Konin region, and the second track of this type in Wielkopolska. 118 km marked route leads horse riding for 6 communes of Konin (Stare Miasto, Golina, Rzgów, Grodziec, Rychwał, Tuliszków). 6 watchtowers, 12 boards with a map of the route and signposts indicating the nearest accommodation facilities were arranged along the entire route.

"Shod six" was opened on 21 November 2009, as part of the project co-financed by the Marshal Office of the Wielkopolska Region. Trail is managed by Association Solidary in Partnership.
 

Szlak czerwony rozpoczyna się w SK „Czekan” w Głodowie. Wprost z bramy SK przechodzimy szosę i w skos udajemy się w kierunku lasu. Ładny widok na wysokości 104 pozwala dostrzec nam parujące kominy elektrowni Pątnów i Konin. Przed lasem skręcamy w prawo. Początkowo jedziemy skrajem lasu, potem przez las. Za lasem na piaszczystym skrzyżowaniu skręcamy w lewo. Za chwile piękna panorama Goliny. Jedziemy w dół wprost w kierunku przejścia przez tory kolejowe. Przekraczamy je i po 200 m skręcamy w lewo w las w szutrową drogę. Jesteśmy w Zamostkach. Po 200 m na rozwidleniu dróg, skręcamy w lewo. Za ostatnim domem w lewo i po 200 m w prawo pomiędzy domami. Na następnej drodze w lewo. Mijamy teraz po lewej kapliczkę. Jedziemy jeszcze 200 m i przed potężnym słupem telegraficznym skręcamy w prawo w las. Po 500 m dochodzimy do szosy nr 92 i przejeżdżamy na drugą stronę. Po lewej widoczny krzyż – granicę pomiędzy parafią Golina i Kawnice. Jedziemy do tego krzyża i skręcamy przy nim na polną drogę w prawo. Po 200 m skręcamy za lasem w lewo. Po 1,5 km docieramy do ogrodzonego stawu. Za chwile wyjeżdżamy na szosę i po 200 m skręcamy w lewo. Jedziemy drogą pośród łąk, mijając po prawej samotny dom przez prawie 2 km. Omijamy jadąc po łące kolejne gospodarstwo po lewej. To tak zw. Bijakowo, albo Grądy. Wjeżdżamy na asfaltową drogę na której skręcamy w prawo. Jedziemy teraz drogą asfaltowa, która za chwilę ustąpi miejsca piaszczystej drodze. Po 1km po lewej SK” Filipowo”. Po następnych 0,5 km widać po prawej SK Ośrodka Wypoczynku Aktywnego. Szlak czerwony kieruje się ku promowi w Sławsku i przechodzi na drugą stronę Warty. (Prom w Sławsku czynny w każdą pierwszą sobotę miesiąca 5.00 – 21.00; w dni powszednie 5.00- 21.00; w wolne soboty 7.00- 15.00, w dni świąteczne 7- 15.00, czynny do pierwszych i ostatnich lodów. Szlak czerwony wychodzi pod górę mijając kościół pw. św. Wawrzyńca i sklep (otwarty codziennie 7.30- 21.00 w niedzielę 9.00 – 19.00). Szlak wychodzi na ruchliwą szosę w prawo i poboczem zmierza do SK „ Jancówka”. (Po drodze sklep minimarket „ Rogres” z Lotto, jest miejsce dla koni przy płocie i punk apteczny czynny od pon.- pt. 8.15 – 16.00).
 

"Shod six" was opened on 21 November 2009 year, as part of the project co-financed by the Marshal Office of the Wielkopolska Region. Trail is managed by Association Solidary in Partnership.
 
A film about the horse trail in Konin County
Source: Solidary in Partnership
Download the full description of the route (click here)

 


HerbHerbHerbHerbHerb