Centrum Informacji Turystycznej w Koninieplac kdkPlac WolnościPlac WolnościSłup romański i Kosciół Św. Bartłomiejabulwarytopcitspływ kajakowyPałac w Żychlinie
Sunday, 20.01.2019r.
Name-day: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi
Szybki kontakt

"Złota Szekla"


Miejsce:
Centrum Kultury i Sztuki w Koninie - Dom Kultury "Oskard", Przystań KŻ KWB w Pątnowie

Data/godz: 16-17 listopada 2018 r.

Wstęp: Bilety 25 zł, 30 zł

Organizator: Klub Żeglarski przy Kopalni Węgla Brunatnego Konin
 
Koncert "Złota Szekla" uświetnią:

Atlantyda
to zespół złożony z muzyków z różnych stron Polski: Trójmiasta, Warszawy i Sanoka. Grupa powstała w 1995 roku, ale cześć muzyków współtworzyła już wcześniej znane grupy sceny „szantowej”.

Repertuar muzyczny stanowią tradycyjne i współczesne piosenki morskie autorstwa założyciela grupy Sławomira Klupsia. „Marco Polo”, „Pacyfik”, „Stara latarnia”, „Pożegnalny ton”, to tylko część utworów jego autorstwa, które znane są wszystkim miłośnikom morskiego śpiewania. Koncert Atlantydy to mieszanka starych i nowych utworów w akustycznym brzmieniu, zawierający w sobie elementy muzyki folkowej oraz bluegrasu, tematycznie związanej z morzem i żeglowaniem. Akustyczne instrumenty: kontrabas, skrzypce, akordeon guzikowy, banjo, gitara i głosy stanowią o ostatecznym brzmieniu zespołu.

Zespół od lat jest gościem największych festiwali szantowych, laureatem wielu nagród m.in. plebiscytu na najbardziej znane piosenki morskie oraz gospodarzem Bałtyckiego Festiwalu Piosenki Morskiej w Gdyni. Współpracował przy nagraniach wielu programów radiowych, telewizyjnych dla stacji regionalnych, ogólnopolskich, oraz dużych sieci takich jak Planet, czy ZDF. Uczestniczył też w koncertach promocyjnych regat „Race 2000”.

"Dobre Wieści" - Józef Mikicin to artysta, którego zajmuje zróżnicowana mieszanka utworów, mieszcząca się w klimatach barowo, szantowo poezjowych. Na tym koncercie będzie wykonywał interpretację standardów szant jak również swoje nowe szanty.

Konkurs "Szkolna Szekla" - organizator SP15 - Od trzech lat przy współpracy Klubu Żeglarskiego z konińskimi szkołami i młodzieżą w ramach propagowania aktywnego spędzania czasu nad wodą, organizowane są prezentacje i występy uczniów w ramach „ Szkolnej Szekli” – przez to działanie co raz więcej dzieci. może wystąpić na dużej scenie obok gwiazd piosenki żeglarskiej.

Źródło: Klub Żeglarski przy Kopalni Węgla Brunatnego Konin


HerbHerbHerbHerbHerb