Centrum Informacji Turystycznej w Koninieplac kdkPlac WolnościPlac WolnościSłup romański i Kosciół Św. Bartłomiejabulwarytopcitspływ kajakowyPałac w Żychlinie
Piątek, 14.12.2018r.
Imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy
Szybki kontakt

Sporty motorowodne


Każdy, kto choć raz wypoczywał w okresie letnim nad konińskimi jeziorami, wie jak wielkim zainteresowaniem cieszą się tu wszelkiego rodzaju sporty motorowodne. Region Koniński oferuje turystom 17 jezior z czego kilka z nich wchodzi w skład kanału Warta-Gopło (32 km). Miejsca, które szczególnie upodobali sobie wodniacy, to przede wszystkim J. Pątnowskie, Wąsoskie, Mikorzyńskie oraz Ślesińskie, a to ze względu na specjalne strefy umożliwiające uprawianie sportów motorowodnych. Pozostałe jeziora zarówno w Koninie, jak i powiecie konińskim objęte są strefa ciszy. Odstępstwem od reguły są wielkie imprezy organizowane na wodzie, takie jak Motorowodne Mistrzostwa Polski, Motorowodne Mistrzostwa Europy oraz Motorowodne Mistrzostwa Świata nad Jeziorem Skulskim i Skulska Wieś.

Miłośnikom sportów motorowodnych szczególnie polecamy skorzystać z szerokiej gamy usług świadczonych przez przystanie i ośrodki położone nad konińskimi jeziorami:

Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy „Przystań Gosławice”
nad Jeziorem Pątnowskim daje możliwość wypożyczenia motorówki oraz czarteru jachtów.

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Hotel „Wityng”
położony nad Jeziorem Wąsoskim posiada własny hangar na sprzęt, można tu również skorzystać ze skuterów, nart wodnych oraz łodzi motorowych (www.wityng.pl).     

Ośrodek Wczasowo-Wypoczynkowy „Delfin”
w Półwiosku Starym położony nad Jeziorem Mikorzyńskim oferuje zróżnicowane formy sportów motorowodnych, zaczynając od nart wodnych i skuterów, a skończywszy na wakesurfie, wakeskacie czy barefoocie. Ośrodek posiada jedyny w regionie wyciąg do uprawiania wakebordu (www.delfinimprezy.pl).

Obóz Sportów Wodnych „Płazik” ulokowany nad Jeziorem Ślesińskim umożliwia naukę pływania na nartach wodnych, a także skorzystanie ze skutera wodnego, przejażdżki na „bananie” i wakeboardzie. Ośrodek organizuje obozy, podczas których można zdobyć m.in. patent na sternika motorowodnego (www.slesin.plazik.pl).

Widok na przystań wodną nad jeziorem Ślesińskim

zdjęcia: LOT „Marina”HerbHerbHerbHerbHerb