Centrum Informacji Turystycznej w Koninieplac kdkPlac WolnościPlac WolnościSłup romański i Kosciół Św. Bartłomiejabulwarytopcitspływ kajakowyPałac w Żychlinie
Środa, 16.01.2019r.
Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego
Szybki kontakt

Wieże widokowe w Krzymowie

Na terenie gminy Krzymów znajdują się dwie wieże widokowe:

Wieża widokowa na Złotej Górze znajduje się w miejscowości Brzeźno (gm. Krzymów) do użytku została oddana w 2014 r. Jest to 30 metrowy punkt widokowy, który położony jest na terenie rezerwatu przyrody „ Złota Góra”. Konstrukcja wieży jest stalowa- drewniana. Na wieże prowadzi 140 drewnianych schodów. Z punktu widokowego można podziwiać panoramę Konina, a przy dobrej pogodzie można dostrzec sanktuarium w Licheniu oraz elektrownie w Koninie i Turku. Z punktu widokowego można także podziwiać krajobraz, który roztacza się wokół rezerwatu.


 

Wieża widokowa na Złotej Górze

Wieża widokowa w Paprotni znajduje się przy Centrum Sportów Ekstremalnych. Wieża została oddana do użytku w 2015 r. Konstrukcja wieży jest stalowo-drewniana i opiera się na czterech metalowych nogach. Punkt widokowy ma 22 metrów i jest zakończony tarasem widokowym. Aby wejść na wieże trzeba pokonać 105 drewnianych stopni. Z wieży roztaczają się piękne krajobrazy Konina i okolicznych wiosek znajdujących się na terenie gminy Krzymów.

Wieża widokowa w PaprotniHerbHerbHerbHerbHerb