Centrum Informacji Turystycznej w Koninieplac kdkPlac WolnościPlac WolnościSłup romański i Kosciół Św. Bartłomiejabulwarytopcitspływ kajakowyPałac w Żychlinie
Czwartek, 18.10.2018r.
Imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła
Szybki kontakt

Fotografowie wielkopolscy - wybór: Wieża Ciśnień


Miejsce:
Galeria CKiS Wieża Ciśnień

Data/godz: 10 października 2014 r. / godz. 16:00 i 18:00

Wstęp: wstęp wolny

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak


Wystawa została zorganizowana w ramach II Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki, którego celem jest dokonanie przeglądu twórczości wielkopolskich fotografów. W wystawie udział  biorą: Wojciech Beszterda, Bogusław Biegowski, Piotr Chojnacki, Maciej Fiszer, Mariusz Forecki, Mariusz Hertmann, Anna Kędziora, Paweł Kosicki, Henryk Król, Franciszek Kupczyk, Bartosz Nowicki, Lech Szymanowski, Waldemar Śliwczyński.   
 
Przed wernisażem o godz. 16.00 odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem autorów na temat fotografii regionalnej. Wstęp wolny!
 
 (…) A zatem pozostaje nam cieszyć się z tego, co już istnieje i co – jak mniemam – odmieniło nieco krajobraz środowisk fotograficznych Poznania i Wielkopolski. Ponieważ te rozmowy zawierają wiele wątków i wiele refleksji z zakresu teorii i estetyki fotografii (choć historia i socjologia współczesnej polskiej fotografii nie jest tu bez znaczenia), fascynująco zapowiada się spotkanie kilkunastu bohaterów tej serii, którzy nie tylko pokażą swoje prace w konińskiej Galerii „Wieża Ciśnień”, ale także zabiorą głos w pewnej niezwykle interesującej sprawie. Sprawa ta jest pochodną istnienia serii jako takiej, a właściwie jej zawartości, i zasadza się na kilku z pozoru tylko prostych pytaniach – ale tu zacytuję już Roberta Brzęckiego: Czy można mówić o pewnej wspólnocie fotograficznej wynikającej z geografii miejsca? Czy autorów z wielkopolski łączy coś więcej niż tylko miejsce zamieszkania/miejsce fotografowania? Czy mamy do czynienia tylko z fotografią regionalną? Czy istnieje coś takiego jak fotografia wielkopolska? Czy wreszcie daje się znaleźć pośród tej grupy twórców więcej wspólnych punktów odniesienia? (Fragment tekstu Krzysztofa Szymoniaka „Nic nie zastąpi rozmowy”)

Źródło: www.konin.pl
wernisazHerbHerbHerbHerbHerb