Centrum Informacji Turystycznej w Koninieplac kdkPlac WolnościPlac WolnościSłup romański i Kosciół Św. Bartłomiejabulwarytopcitspływ kajakowyPałac w Żychlinie
Środa, 25.04.2018r.
Imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry
Szybki kontakt

Festiwal Permutacje


Miejsce:
Centrum Kultury i Sztuki w Koninie - Galeria "Wieża Ciśnień"

Data/godz: 21 kwietnia - 12 maja 2017 r.

Wstęp: Wolny

Organizator: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie - Galeria "Wieża Ciśnień"

Permutacje to wydarzenie cykliczne prezentujące zjawiska, obiekty i procesy, w których obecne są powtórzenia i wariacje. Festiwal sztuki komputerowej stawia pytania o rolę i funkcję techniki w kulturze.
 
W tegorocznej edycji wspólnym mianownikiem stały się relacje między biologią i techniką, pojęcia i zjawiska związane z życiem, przyrodą, ekosystemem. Wśród zaproszonych na wystawę artystów znaleźli się: Patryk Lichota, Michał Brzeziński, Paweł Janicki, Roman Bromboszcz oraz Miron Tee. Ich realizacje odnoszą się m.in. do takich kwestii jak komunikacja międzygatunkowa, w szczególności między człowiekiem i rośliną, mutacja i indywidua transgeniczne, dialog między człowiekowadami, forma i kształt życia wewnętrznego jednostki zanurzonej w świecie informacji.
 
W części scenicznej pojawią się Radosław Sirko jako Duy Gebord oraz Karol Firmanty. Poza repetycjami, jakie znane są z muzyki elektronicznej, w tej części odnaleźć będzie można również efekty zmysłu programowania, w szczególności algorytmy odnoszące się do ewolucji gatunku.

Źródło: www.ckis.konin.pl

Festiwal Permutacje (news)HerbHerbHerbHerbHerbHerb