Centrum Informacji Turystycznej w Koninieplac kdkPlac WolnościPlac WolnościSłup romański i Kosciół Św. Bartłomiejabulwarytopcitspływ kajakowyPałac w Żychlinie
Niedziela, 25.02.2018r.
Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza
Szybki kontakt

Garść informacji dla wodniaków


Specjalnie dla wodniaków przygotowaliśmy informacje w pigułce, dotyczące dostępności śluz, aktualnego stanu wód oraz pogody.

Czas pracy śluz, oraz cennik za korzystanie z wodnych dróg śródlądowych i śluz:
www.turystyka.konin.pl/pl/1/270/czas_pracy_sluz

Stan wody na rzekach regionu wodnego Warta:
http://www.poznan.rzgw.gov.pl/o-rzgw/centrum-operacyjne/sytuacja-hydrologiczna/stany-wody
  •  Jeziorsko zwiększa zrzut, prom w Biechowach nieczynny:

Biuro Spraw Obronnych konińskiego starostwa informuje, że w celu zwiększenia rezerwy powodziowej na zbiorniku Jeziorsko, 10 października 2017 r. w godzinach południowych podjęto decyzję o zwiększeniu zrzutu wody z akwenu z 72 m3/s do 79 m3/s. Spowodowało to zauważalny wzrost poziomu wody na rzece Warcie i spodziewane jest dalsze wypływanie wody poza koryto rzeczne.
 
W związku z tą sytuacją, Zarząd Dróg Powiatowych w Koninie zawiesił 10 października kursowanie promu w miejscowości Biechowy, gm. Kramsk. Przeprawa będzie nieczynna aż do odwołania.
 
Według ostatniego pomiaru telemetrycznego na wodowskazie w Sławsku (z godz. 7.00 dnia 12.10.2017 r.) stan wody utrzymywał się na wysokości 406 cm. Poziom ostrzegawczy dla powiatu konińskiego (w tym miejscu pomiaru) wynosi 450 cm, a poziom alarmowy - 480 cm.
 
Jak zapewnia Paweł Figurski - kierownik Biura Spraw Obronnych, aktualnie nie ma zagrożenia powodziowego, a sytuacja na rzece jest monitorowana przez służby Centrum Zarządzania Kryzysowego Powiatu Konińskiego i Miasta Konina oraz Wojewody Wielkopolskiego.
 
Wszyscy zainteresowani mogą na bieżąco śledzić dane dotyczące poziomu rzeki Warty na wysokości wodowskazu w Sławsku na stronie Powiatowego Centrum Zarzadzania Kryzysowego Powiatu Konińskiego.

Źródło: www.powiat.konin.pl

Pogoda:
https://www.accuweather.com/pl/pl/konin/266412/september-weather/266412?monyr=9/1/2017

Dla spragnionych wodnych wrażeń polecamy czarter jachtów po Wielkiej Pętli Wielopolski:

www.czarterpowidz.pl
www.wakacjenabarce.pl
www.warta-goplo.pl
www.10tenten.plHerbHerbHerbHerbHerbHerb