Centrum Informacji Turystycznej w Koninieplac kdkPlac WolnościPlac WolnościSłup romański i Kosciół Św. Bartłomiejabulwarytopcitspływ kajakowyPałac w Żychlinie
Poniedziałek, 22.10.2018r.
Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
Szybki kontakt

Chopinowskie Interpretacje Młodych


Miejsce:
Centrum Kultury i Sztuki w Koninie - Dom Kultury "Oskard"

Data/godz: 18 listopada 2017 r. / godz. 18:00

Wstęp: Wolny

Organizator: Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Żychlinie k. Konina, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Konińska Fundacja Kultury

Udział w festiwalowym konkursie adresowany jest do młodych pianistów, mających znaczące osiągnięcia w konkursach zarówno krajowych jak i międzynarodowych. W tym roku wystąpią: Kacper Żeromski, Maria Moliszewska, Tymoteusz Śleziak, Paweł Wojciechowski, Alyssa Kok i Kamila Sacharzewska. Wykład „Józef Elsner jako pedagog Fryderyka Chopina wygłosi Marek Dyżewski”. Miejscem prezentacji konkursowych jest aula Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Koninie, w której uczestnicy prezentują kilkudziesięciominutowe programy oceniane przez komisję artystyczną pod przewodnictwem Katarzyny Popowej-Zydroń.

W Koncercie Finałowym 18 listopada w CKiS-DK Oskard Takashi Yamamoto (fortepian) z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej wykona Koncert e-moll op.11 Fryderyka Chopina.

Ogólnopolski Festiwal Pianistyczny „Chopinowskie Interpretacje Młodych” od pierwszej edycji odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, a od 2013 roku również Prezydenta Miasta Konina oraz Starosty Konińskiego.

Źródło: www.ckis.konin.pl

interHerbHerbHerbHerbHerb