Centrum Informacji Turystycznej w Koninieplac kdkPlac WolnościPlac WolnościSłup romański i Kosciół Św. Bartłomiejabulwarytopcitspływ kajakowyPałac w Żychlinie
Środa, 19.12.2018r.
Imieniny: Gabrieli, Dariusza, Urbana
Szybki kontakt

Festiwal Kultur Miast Partnerskich


Miejsce:
Obiekt Rekreacyjno-Sportowy Rondo

Data/godz: 17-18 marca 2018 r. / godz. 13:00

Wstęp: Wolny

Organizator: Prezydent Miasta Konina, Miasto Konin

Po raz jedenasty w Koninie zagości sztuka i kultura ludowa. Na Festiwal Kultur Miast Partnerskich przyjadą rękodzielnicy oraz zespoły taneczne i wokalne z regionu i ośmiu miast partnerskich Konina. Nowością będzie „Region pełen smaków” czyli degustacja potraw lokalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Impreza, na którą zaprasza Prezydent Miasta Konina odbędzie się 18 marca 2018 roku w hali Rondo.

To będzie wyjątkowe widowisko artystyczne. Na scenie pojawią się tancerze i wokaliści zagraniczni ubrani w przepiękne stroje ludowe. Towarzyszyć im będą muzycy grający na tradycyjnych instrumentach. Dzięki nim mieszkańcy naszego miasta zobaczą kulturę innych państw. Swój udział w festiwalu potwierdziły następujące grupy artystyczne: Karagod z Briańska (Rosja), Zespół Teatralny Opery Syczuańskiej Deyang (Chiny), Państwowe Gimnazjum Dobele (Łotwa), Zespół muzyki ludowej Algimantas Raudonikis Joniskis (Litwa), zespół folklorystyczny Srednogortsi i Keks z Karłowa (Bułgaria), grupa taneczna Struguras Ungheni (Mołdawia), XQT'S Santa Susanna (Hiszpania) i D-Company Valasske Mezirici  (Czechy). Nie zabraknie zespołu wokalnego Fantazja i Zespołu Pieśni i Tańca KONIN.

Festiwal Kultur Miast Partnerskich organizowany jest na dwa tygodnie przed Wielkanocą. To doskonała okazja, by poczuć świąteczny klimat i na kiermaszu wiosenno-wielkanocnym kupić niepowtarzalne ozdoby; pisanki, wyroby z wikliny, stroiki i palmy, rzeźby koronkowe obrusy i gliniane garnki. Oryginalne wyroby przywiozą do Konina rękodzielnicy z miast partnerskich. Pokazy wyplatania koszyków i lepienia glinianych garnków przygotują rodzimi artyści. 

W tym roku Miasto Konin zaprosiło do współpracy gminy z powiatu konińskiego. Wspólnie z Kołami Gospodyń Wiejskich ze Skulska, Starego Miasta, Krzymowa i Kazimierza Biskupiego przygotowany zostanie „Region pełen smaków”. Nie jest tajemnicą, że działające w najbliższej okolicy KGW przygotowują wspaniałe, pełne aromatów i doskonałego smaku potrawy. Będzie można ich spróbować.

Na wszystkich, którzy pragną poznać swoją przyszłość czekać będzie wróż Andrzej.

11. Festiwal Kultur Miast Partnerskich to jedno z najciekawszych wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Impreza odbędzie się 18 marca br. w godz. 13.00 – 18.00. w Obiekcie Rekreacyjno-Sportowym RONDO w Koninie. Wstęp wolny.

Źródło: www.konin.pl

Festiwal Kultur Miast Partnerskich
festiwalHerbHerbHerbHerbHerb