Centrum Informacji Turystycznej w Koninieplac kdkPlac WolnościPlac WolnościSłup romański i Kosciół Św. Bartłomiejabulwarytopcitspływ kajakowyPałac w Żychlinie
Środa, 19.12.2018r.
Imieniny: Gabrieli, Dariusza, Urbana
Szybki kontakt

Warsztaty Batiku w Muzeum Okręgowym w Koninie


To niegdyś popularna, a dziś nieco zapomniana wielkanocna tradycja. Muzeum Okręgowe w Koninie zaprasza do udziału w warsztatach zdobienia jaj metodą batiku.


– To bardzo stara metoda zdobienia jaj, która jest dziś niestety na wymarciu. Chcemy przywrócić o niej pamięć wśród młodych mieszkańców naszego miasta i regionu. Podczas warsztatów będziemy zdobić jaja przy pomocy gorącego wosku oraz nadamy im ciekawe kolory używając barwników – mówi Elżbieta Sztamblewska, etnograf z konińskiego muzeum. Warsztaty są przeznaczone przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Mogą brać w nich udział zorganizowane grupy, takie jak np. klasy czy grupy przedszkolne (od sześciolatków po klasy gimnazjalne). – Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się również co nieco o wielkanocnych zwyczajach. Powiemy jak kiedyś przebiegały przygotowania do świąt, jak wyglądał dawniej na wsi okres przedświąteczny – dodaje Elżbieta Sztamblewska.

Warsztaty będą odbywały się od 1 do 28 marca. Zapisy wciąż trwają. Koszt udziału w zajęciach to 6 złotych za osobę. Warsztatową wizytę w muzeum można jak zawsze połączyć ze zwiedzaniem ekspozycji. Jak zarezerwować termin warsztatów? Wystarczy zadzwonić na numery telefonów: 63 242 75 99 (wew. 11), 781 613 255 lub napisać maila na adres: oswiata@muzeum.com.pl.

Źródło: www.muzeum.com.pl

batikuHerbHerbHerbHerbHerb