Centrum Informacji Turystycznej w Koninieplac kdkPlac WolnościPlac WolnościSłup romański i Kosciół Św. Bartłomiejabulwarytopcitspływ kajakowyPałac w Żychlinie
Piątek, 14.12.2018r.
Imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy
Szybki kontakt

Spływamy!


„Wodna przygoda na szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski”

W  najbliższą sobotę, 9 września spotkamy się jednej z największych imprez kajakarskich w Wielkopolsce Wschodniej. Wodna przygoda rozpocznie się z Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego „Wityng” w Mikorzynie i powiedzie uczestników na Bulwar Nadwarciański w Koninie.

Trasa spływu „Wodna przygoda na szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski” poprowadzi nas przez jeziora Mikorzyńskie, Wąsoskie, Pątnowskie, przez kanał Ślesiński oraz Rzekę Wartę. Zbiórka uczestników odbędzie się na Bulwarze Nadwarciańskim, skąd planowany jest wyjazd do Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego „Wityng” w Mikorzynie. Spływ poprowadzi nas 18-kilometrowym odcinkiem Wielkiej Pętli Wielkopolski do Bulwaru Nadwarciańskiego w Koninie.  Na końcu trasy na uczestników czekać będzie ciepły posiłek oraz moc atrakcji w tym konkursy z nagrodami, zabawa w stylu szanty a także namiot Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina”. Spływ zorganizowany zostanie z okazji Światowego Dnia Turystyki.

Harmonogram spływu (może ulec zmianie)

8:00                   ZBIÓRKA / Bulwar Nadwarciański (Miasto Konin)
8:00-8:30      przejazd autokarami na miejsce rozpoczęcia spływu – Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Wityng” w Mikorzynie
8:30-9:30       rejestracja uczestników, przydzielenie sprzętu pływającego oraz zapoznanie z podstawowymi zasadami    bezpieczeństwa na wodzie (odczytanie regulaminu)
9:30                   START / rozpoczęcie spływu / Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Wityng” w Mikorzynie
11:30-12:00   Śluzowanie Pątnów – 30 minut
12:00-14:00   Śluza Pątnów – Śluza Morzysław (8 km trasy)
14:00-14:30   Śluzowanie Morzysław – 30 minut
14:30- 16:00  Śluza Morzysław – Bulwar Nadwarciański (5 km trasy)
16:00                META / zakończenie spływu / Bulwar Nadwarciański – grill, konkursy z nagrodami, zabawy w stylu szanty

Organizator: Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina”
Współorganizatorzy: Miasto Konin, Centrum Informacji Miejskiej w Koninie
Partner:
Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Wityng” w Mikorzynie
Patronat medialny: LM Lokalne Media, Przegląd Koniński, Radio Zet Gold
 

Organizatorem Spływu kajakowego „Wodna przygoda na szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski” jest Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina”.
Wydarzenie pn. Spływ kajakowy „Wodna przygoda na szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski” współfinansowane jest przez Miasto Konin.
Impreza została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Konina.

ahoj!HerbHerbHerbHerbHerb