Centrum Informacji Turystycznej w Koninieplac kdkPlac WolnościPlac WolnościSłup romański i Kosciół Św. Bartłomiejabulwarytopcitspływ kajakowyPałac w Żychlinie
Niedziela, 20.01.2019r.
Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

Parki rozrywkiPark Makiet „Mikroskala”


ul. Świętojańska 20H
(Centrum Rozrywki Kropka)
62-500 Konin
+48 63 243 70 37
+48 506 833 683
rezerwacje@mikroskala.eu
biuro@mikroskala.eu
www.mikroskala.eu
 

Park Makiet „Mikroskala” to zupełnie nowa atrakcja, unikatowa w skali europejskiej. W Parku znajduje się wystawa makiet o tematyce filmowej, przyrodniczej oraz historycznej.

Odwiedzający park mogą podziwiać m. in. makietę wybuchu w Hiroshimie, filmu „Gwiezdne Wojny”, Arki Noego, floty Krzysztofa Kolumba u wybrzeży Karaibów, tonącego Titanica, czy makietę  lądowania na Księżycu. Są też tradycyjne makiety kolejowe dla starszych oraz młodszych pasjonatów kolejnictwa. Na najmłodszych gości parku czeka makieta wesołego miasteczka pełna kolorów i świateł, makieta epoki dinozaurów, a także kolejki przejeżdżające przez krainę postaci ze znanych wszystkim bajek.

Park Makiet

Oryginalność Parku tkwi w interaktywności niektórych makiet. Oznacza to, że są one wyposażone w elektroniczne systemy pozwalające uruchamiać ich elementy, efekty dźwiękowe oraz świetlne. W „Mikroskali” znajduje się również salka kinowa, w której pokazywany jest  film przedstawiający etapy powstawania makiet. Goście mają również możliwość podglądania pracowni modelarskiej, w której powstają kolejne realizacje.
 
Bilety do „Mikroskali” są całodniowe. W trakcie zwiedzania można skorzystać z salki rekreacyjno-wypoczynkowej. Jest ona wyposażona w zabawki edukacyjno-eksperymentalne ze sklepu Mądra Zabawka znajdującego się na terenie Parku. Najmłodsi mają więc okazję do zabawy, w czasie której dorośli mogą wypocząć bądź poczytać.
 
Park Makiet „Mikroskala” znajduje się w budynku Centrum Rozrywki Kropka - termin odwiedzin nie jest więc uzależniony od pogody.
 
„Mikroskala” zaprasza w wakacje i ferie:                        poniedziałek-niedziela od 10:00 do 20:00
                                 w pozostałym okresie:                 poniedziałek-piątek od 13:00 do 20:00
                                                                                     sobota-niedziela od 10:00 do 20:00

 

Park linowy „Leśny Raj”

Termy Ślesińskie
ul.Napoleona 15 B
62-561 Ślesin
Kierownik parku:
665 025 555
e-mail: aw@parklinowy.konin.pl
skype:
park.linowy
GG: 38583213 
http://www.parklinowy.konin.pl/index.php

Park Linowy jest specjalnie przygotowanym terenem do zabawy na linach. Korzystać z niego mogą dzieci (samodzielnie od 120 cm wzrostu), młodzież oraz dorośli. Park Linowy „Leśny Raj” jest pierwszym tego typu parkiem rozrywki w naszym regionie. Posiada 61 różnorodnych przeszkód zlokalizowanych na trzech trasach o różnym poziomie trudności. Nasz park zapewni Państwu niezapomniane wrażenia, mega adrenalinę oraz poczucie wolności. Jest to wspaniały pomysł na aktywne spędzanie wolnego czasu. Dzięki pobycie w parku linowym można nauczyć się opanowania, utrzymywania równowagi, odpowiedzialności oraz przełamać
barierę strachu i lęku wysokości.

W ,,Leśnym Raju" znajdują się 3 trasy o róznym poziomie trudności i wysokości, dzięki czemu każda osoba bez względu na stopień sprawności fizycznej będzie mogła przejść całą trasę.

Po zakupie biletu gość parku zostaje wyposażony w profesjonalny sprzęt asekuracyjny (uprząż, lonże, karabinki, trak, kask). Następnie wraz z instruktorem udaje się na trasę szkoleniową, gdzie zostanie pokazane i wyjaśnione w jaki sposób prawidłowo i bezpiecznie pokonywać przeszkody. Uczestnik musi powtórzyć prezentowane czynności, a instruktor poprawi ewentualne błędy. Dopiero po ukończeniu szkolenia, gość jest dopuszczony do wejścia na wybraną trasę.

Park linowy jako jedyny w Polsce posiada nową przeszkodę: linoskoczek. Jako jeden z nielicznych w kraju Park Linowy „Leśny Raj” posiada certyfikat bezpieczeństwa niemieckiej firmy TUV.

Źródło: www.parklinowy.konin.pl


Park Rekreacji i Aktywności Fizycznej

ul. 600 Lecia 21
 (Ośrodek Sportu i Rekreacji)
62-540 Kleczew
www.osir.kleczew.pl/index.php/park-linowy.html


Obiekt rekreacyjno-wypoczynkowy, który powstał w maju 2013 roku na terenie byłej kopalni odkrywkowej węgla brunatnego. Teren wokół zbiornika wodnego wraz z plażą zagospodarowany został obiektami rekreacyjno – sportowo - turystycznymi, tj.: pomosty pływające, trasy dla quadów, slipy służące do wodowania lekkich łodzi, wiata do grillowania, wypożyczalnia sprzętu wodnego, plac zabaw, ścieżki pieszo-rowerowe, plac rekreacyjny oraz zielona szkoła z tarasem widokowym. Największą atrakcją  parku zarówno dla dzieci jak i młodzieży jest park linowy na palach. W parku linowym płaci się jedynie za wynajęcie sprzętu asekuracyjnego. We wrześniu park linowy jest czynny tylko w weekendy. Pozostała część Parku Rekreacji i Aktywności Fizycznej w Kleczewie jest czynna przez cały rok.

 HerbHerbHerbHerbHerb