Centrum Informacji Turystycznej w Koninieplac kdkPlac WolnościPlac WolnościSłup romański i Kosciół Św. Bartłomiejabulwarytopcitspływ kajakowyPałac w Żychlinie
Środa, 16.01.2019r.
Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

Golf


Golf jest doskonałą formą rekreacji uczącą przede wszystkim cierpliwości. W Polsce przyjęła się opinia, iż sport ten skierowany jest tylko dla elit, dla ludzi zamożnych. Oczywiście dla osób, które traktują golf w pełni profesjonalnie (udział w turniejach, zakup wysokiej jakości sprzętu do gry itp.), ta forma spędzania czasu wolnego jest niezwykle kosztowna. Amatorska gra w golfa właściwie dostępna jest dla wszystkich osób. Po pierwsze sport ten nie wymaga specjalnych predyspozycji psychofizycznych, a sama rozgrywka pod okiem trenera na sprzęcie dostępnym w klubie golfowym, finansowo w niczym nie różni się ceny jaką musimy zapłacić za uprawianie najpopularniejszych dyscyplin w Polsce (wynajęcie w kilka, kilkanaście osób hali/boiska do gry w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę).  

Miłośnicy golfa w Wielkopolsce mają do dyspozycji 6 pól golfowych, w tym jedno w pełni wymiarowe w Bytkowie, położonym 15 km od Poznania. W regionie konińskim dostępne jest natomiast tylko jedno miejsce umożliwiające grę w golfa – Pole Golfowe „Wityng” w Golinie Kolonii k/Konina należące do Ośrodka Szkoleniowo - Wypoczynkowego „Wityng” w Mikorzynie .

Golf Klub „Wityng” prowadzą wykwalifikowani instruktorzy, którzy prowadzą szkołę golfa dla dzieci oraz dorosłych. Miłośnicy golfa mają do dyspozycji 9-cio dołkowe pole oraz miejsca treningowe: driving range i putting green. W trakcie całego sezonu rozgrywane są tu liczne imprezy i turnieje. Pole otwarte jest codziennie (oprócz poniedziałku) od 10:00 do zmierzchu.

Wityng Golf Club
Golina Kolonia
62-590 Golina k. Konina
tel. (63) 246 19 35
e-mail: info@golf.wityng.pl
www.golf.wityng.pl
 HerbHerbHerbHerbHerb