wysoki kontrast
PLENDE
ATRAKCJE
NOCLEGI
KULINARIA
KONTAKT
ATRAKCJE
NOCLEGI
KULINARIA
KONTAKT
konin
Strona głównaWydarzeniaGITARA FINGERSTYLE

GITARA FINGERSTYLE

27.06.2019
Daty
30.06.2019 godz: 19:00
GITARA FINGERSTYLE
Miejsce: Kościół św. Wojciecha w Koninie

Data/godz: 30 czerwca 2019 r. / godz. 19:00

Wstęp: Wolny

Znakomity gitarzysta młodego pokolenia Jan Pentz wystąpi w najbliższą niedzielę, 30 czerwca o godz. 19.00 w kościele św. Wojciecha. Koncert jest ostatnim przed wakacjami i kończy kolejny, dziewiąty już rok projektu „Trzeźwienie przez kulturę”.
 
Janek Pentz to gitarzysta i kompozytor kojarzony ze sceną gitary fingerstyle. Koncertował z powodzeniem w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii, jest także autorem ścieżek dźwiękowych do filmów dokumentalnych. Zdobył I miejsce na V Poznańskiej Wiośnie Gitarowej 2015, I Miejsce na Morrison Acoustic Challenge 2015 oraz I Miejsce na Fingerstyle Feeling Festivalu 2015. Jego suportów na polskiej trasie Tommy'ego Emanuela zazdrościli najlepsi polscy gitarzyści. Sam Emanuel był zachwycony grą młodego gitarzysty! Jako muzyk bardzo ceni sobie nagranie z rosyjskim gitarzystą Igorem Presnyakovem.
 
19 marca ukazał się jego autorski album “Eternity”. Technika, którą wykorzystuje w swojej twórczości nazywana jest fingerstyle. Muzyk nazywa ją sposobem myślenia o muzyce. - To sposób zapożyczony od muzyków klasycznych – jak sam podkreśla.  Komponowali swoje dźwięki wzorując się na utworach symfonicznych.
 
Na pytanie: co dla niego jest najważniejsze w muzyce – odpowiada: „Nazywam to relacją między nadawcą i odbiorcą artystycznej wiadomości. Muzyka to akt, który będzie pozostawał niepełny, jeśli nie dotknie istoty artystycznej ekspresji. Często po koncercie pytam sam siebie, czy udało mi się wyrazić na tyle głęboko i intensywnie, by słuchacze nie przyjęli treści powierzchownie, lecz odnaleźli muzykę głęboko w sobie i wynieśli ją z sali, zabrali to coś ze sobą, by następnie – w formie uśmiechu, dobrego słowa, cierpliwości, wyrozumiałości czy pogody ducha – przekazać to swoim bliskim czy też innym osobom, z którymi się zetkną. Rozumiem to jako swego rodzaju sens muzyki, podstawę jej bytu. […] Chcę grać tak długo, jak to możliwe. I to tak, by przestrzeń dookoła czynić wciąż odrobinę piękniejszą.”
     
Koncert odbywa się w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę”, który współfinansowany jest przez prezydenta miasta i proboszcza miejsca. Organizatorami są tygodnik „Adalbertus i diecezjalny duszpasterz trzeźwości. Wstęp wolny!

Źródło: www.kdk.konin.pl