wysoki kontrast
PLENDE
ATRAKCJE
NOCLEGI
KULINARIA
KONTAKT
ATRAKCJE
NOCLEGI
KULINARIA
KONTAKT
konin

Koncert Galowy

29.05.2019
Daty
8.06.2019 godz: 18:15
Koncert Galowy
Miejsce: Plac Wolności

Data/godz: 8 czerwca 2019 r. / godz. 18:15

Wstęp: Bilety
 

Pierwsze zdziwienie: to będzie już 40. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie. Kolejnych zdziwień będzie jeszcze więcej, zwłaszcza dotyczących festiwalowych nowości.

Był rok 1979. W Koninie odbyły się Ogólnopolskie Konfrontacje Dziecięcych Zespołów Tanecznych. Nikt wówczas nie przypuszczał, że już za… czterdzieści lat, 5-9 czerwca 2019 roku, w Koninie odbędzie się jubileuszowy 40. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca.
 
To wydaje się nieprawdopodobne, ale policzyliśmy: na deskach konińskiego festiwalu artystyczne umiejętności zaprezentowało około 140 tysięcy artystów od 5 do 16 lat. Towarzyszyły im tysiące instruktorów i opiekunów, choreografów, autorów tekstów, kompozytorów i muzyków. Wszyscy tworzyli, wciąż wzbogacaną, galerię niezwykłych osobowości świata artystycznego. W tym roku organizatorzy, Koniński Dom Kultury (przy współpracy z konińskimi władzami samorządowymi) też szykują nowości dla gości i mieszkańców Konina.
 
Nowe miejsce - eliminacje i kwalifikacje wokalistów zostaną przeprowadzone w Centrum Wykładowo-Dydaktycznym PWSZ w Koninie, w Morzysławiu. Zespoły taneczne nadal rywalizować będą w Konińskim Domu Kultury. Nowa orkiestra, pod dyrekcją Pawła Zielaka, towarzyszyć będzie wokalistom (solistom) w wieku od 9 do 16 lat.

Nowa odsłona koncertu galowego – tym razem zorganizowanego na placu Wolności w starej części Konina, gdzie stanie duża scena i widownia. Na koncert galowy serdecznie zapraszamy mieszkańców Konina 8 czerwca. Poprzedzi go tradycyjny, ale nową trasą, korowód uczestników 40. Festiwalu, którzy sprzed KDK przemaszerują na plac Wolności.

Źródło: www.konin.pl