wysoki kontrast
PLENDE
ATRAKCJE
NOCLEGI
KULINARIA
KONTAKT
ATRAKCJE
NOCLEGI
KULINARIA
KONTAKT
konin

O!PLA

19.03.2019
Daty
3.04.2019 godz: 18:30
O!PLA
Miejsce: Kino Oskard Kameralnie

Data/godz: 1-3 kwietnia 2019 r. / godz. 18:30

Wstęp: Wolny


To rzadka okazja, by nie tylko obejrzeć najbardziej wartościowe animowane produkcje, ale również wcielić się w rolę jurora i decydować, które konkursowe prace otrzymają nagrody – Tobołki Koziołka Matołka.

Z rekordowej liczby 245 zgłoszeń na 7. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA zakwalifikowano w sumie 80 tytułów: 64 do Konkursu Głównego oraz 16 do Konkursu Teraz Dzieci Mają Głos!. W kategorii STUDENCKIEJ dojdzie w tym roku do konfrontacji tylko dwóch uczelni: krakowskiej ASP i łódzkiej PWSFTviT; pośród nich pojawi się jednak „rodzynka” (autorka) – debiutujący w tym roku na O!PLA Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego.

W konkursie Głównym przewidziane są następujące kategorie:

STUDYJNA/PRODUCENCKA | filmy zrealizowane w wytwórniach filmowych (w systemie producenckim) w Polsce (narodowość twórcy nie ma znaczenia!) lub za granicą przez polskich twórców, w tym filmy studenckie zrealizowane poza uczelnią (w systemie producenckim), bądź w koprodukcji z nią.

STUDENCKA | filmy zrealizowane przez studentów/uczniów szkół artystycznych, w tym studentów zagranicznych studiujących w Polsce, a także studentów polskich studiujących za granicą.

OFF&GO! | filmy w pełni niezależne, bez dofinansowania z państwowych źródeł i powstałe poza szkołą/systemem producenckim, a także filmy zrealizowane przez amatorów, w tym powstałe w ramach warsztatów animacji skierowanych do amatorów.

ANIMOWANY WIDEOKLIP | oficjalne animowane teledyski zrealizowane na zamówienie, w tym wideoklipy nieoficjalne, ale posiadające zgodę na wykorzystanie muzyki.

ANIMOWANE FRASZKI | filmy animowane na dowolny temat trwające od 1 do 90 sekund.

FORMANIMY | animacje abstrakcyjne i animacje eksperymentalne.

W Kinie Oskard Kameralnie (CKiS Okólna) będzie można obejrzeć konkursowe produkcje wg poniższego harmonogramu.

1 kwietnia (poniedziałek)

18.30 – kategoria OFF&GO (12 filmów) – 77’

2 kwietnia (wtorek)

18.30 – animowany wideoklip (15 filmów) – 60’

3 kwietnia (środa)

18.30 – animowane fraszki i formanimy (17 filmów) – 58’

Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. Widzowie od lat 15.

Więcej: www.polskaanimacja.pl

Źródło: www.konin.pl