wysoki kontrast
PLENDE
ATRAKCJE
NOCLEGI
KULINARIA
KONTAKT
ATRAKCJE
NOCLEGI
KULINARIA
KONTAKT
konin
Strona głównaWydarzenia„To sprawiasz Ty”

„To sprawiasz Ty”

25.03.2019
Daty
31.03.2019 godz: 19:00
„To sprawiasz Ty”
Miejsce: Parafia św. Wojciecha w Koninie

Data/godz: 31 marca 2019 r. / godz. 19:00

Wstęp: Wolny

W najbliższą niedzielę, 31 marca o godz. 19. 00 organizatorzy projektu „Trzeźwienie przez kulturę” w parafii św. Wojciecha w Koninie Morzysławiu zapraszają na koncert Grupy SIP. Koncert nosi tytuł „To sprawiasz Ty” i odbędzie się w auli pod plebanią.

Liderka zespołu - Jolanta Sip urodzona w Lublinie – polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na kierunku: socjologia. Od początku związana z Lubelską Federacją Bardów. Równolegle z występami w Federacji prowadzi artystyczną działalność solową. W jej zespole akompaniującym występowali i występują muzycy zarówno z Federacji jak i znani lubelscy instrumentaliści. Pierwszy etap działalności solowej to była dalsza współpraca z Janem Kondrakiem jako autorem (muzyka i słowa) repertuaru. Podsumowaniem tego okresu stała się płyta „A poza tym...”, która ukazała się w roku 2012. W drugim etapie działalności solowej Jolanta Sip sformowała nowy zespół, z którym występuje do dziś. Jolanta Sip to zwyciężczyni kilkunastu prestiżowych konkursów i festiwali. Oprócz utworów autorskich artystka wykonuje również piosenki: Leonarda Cohena, Boba Dylana, Jacquesa Brela, Włodzimierza Wysockiego, Jana Kondraka, Hanny Lewandowskiej, Piotra Selima, Grażyny Lutosławskiej, czy Jacka Musiatowicza.

Jolanta Sip nazywana jest „cesarzową nastrojów”, a jej głos uznano za jeden z najpiękniejszych altów w kraju. Sip swoim nazwiskiem firmuje grupę szalenie zdolnych, gruntownie wykształconych, poszukujących muzyków, artystów, na co dzień związanych z wieloma zespołami autorskimi. Muzyków rozchwytywanych do współpracy w środowisku artystycznym ze względu na ich talent, wyobraźnię, wrażliwość muzyczną i warsztatową kompetencję. Do Konina przyjedzie w okrojonym składzie, bo tylko z dwoma muzykami, towarzyszyć jej będą: na instrumentach klawiszowych Michał Iwanek, a na basie Michał Wąsik. Koncert nosi tytuł „To sprawiasz Ty”.

Koncert może odbyć się dzięki współfinansowaniu przez prezydenta miasta oraz proboszcza parafii, przy współpracy z KDK. Organizatorami są tygodnik „Adalbertus” oraz diecezjalny duszpasterz trzeźwości. Wstęp wolny!

Źródło: www.konin24.info