wysoki kontrast
PLENDE
ATRAKCJE
NOCLEGI
KULINARIA
KONTAKT
ATRAKCJE
NOCLEGI
KULINARIA
KONTAKT
konin
Strona głównaWydarzeniaWystawa „Amorobile C8-H11-N” Adam Łucki

Wystawa „Amorobile C8-H11-N” Adam Łucki

31.10.2019
Daty
8.11.2019 godz: 18:00
Wystawa „Amorobile C8-H11-N” Adam Łucki
Miejsce: Galeria CKiS Wieża Ciśnień

Data/godz: 8 listopada 2019 r. / godz. 18:00

Wstęp: Wolny


Adam Łucki inspiruje się twórczością Stanisława Lema od wielu lat. Ilustruje jego teksty na niespotykaną skalę, tworząc właściwie nowe, spójne uniwersum wizualne.

Wystawa „Amorobile C8-H11-N”, choć wynika z fascynacji twórczością wielkiego pisarza, jest też opowieścią o miłości jako zjawisku biologicznym i kulturowym, które jest rodzajem gry o najwyższą stawkę – kształt, sens i wymiar życia jednostki. Gra jest w tym wypadku rozumiana jako idea i jako forma, galeria staje się przestrzenią działania na niby i naprawdę, scenografią dla spektaklu o sprawach ostatecznych.

Adam Łucki urodził się w 1983 r., w Krośnie Odrzańskim. Studiuje malarstwo w Instytucie Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Debiutował w 2005 r. scenografią do spektaklu „Tangen” na podstawie „Głodu” Knuta Hamsuna w reżyserii Łukasza Witta Michałowskiego w Teatrze Witkacego w Zakopanem. Jest autorem scenografii m.in. do „Klątwy” w reżyserii Anny Polony, PWST Kraków 2007, „Akompaniatora” w reżyserii Józefa Opalskiego, Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków 2008, „Lekcji tańca dla starszych i zaawansowanych”, wg. Hrabala, w reżyserii Adama Sroki, Teatr STU, 2010, Opery Beethovena „Fidelio” w reżyserii Julii Pevstner, Kraków 2010. Jest twórcą maszyn i instalacji do „Galgenberg” w reżyserii Agaty Dudy Gracz, Teatr Słowackiego, Kraków 2007.

Prace prezentuje na wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Źródło: www.konin.pl