wysoki kontrast
PLENDE
ATRAKCJE
NOCLEGI
KULINARIA
KONTAKT
ATRAKCJE
NOCLEGI
KULINARIA
KONTAKT
konin
Strona głównaWydarzenia100 kajaków na X-lecie

100 kajaków na X-lecie

30.05.2019
Daty
6.07.2019 godz: 11:30
100 kajaków na X-lecie
Miejsce: Biechowy/Gosławice

Data/godz: 6 lipca 2019 r. / godz. 11:30

Wstęp: Zapisy
 
200 uczestników, 100 kajaków, 2 różne trasy i jedna meta – tak w skrócie można zarekomendować największy spływ kajakowy w regionie, spływ szlakiem „Wielkiej Pętli Wielkopolski”. „Takiego dużego spływu w regionie konińskim jeszcze nie było! Niemalże podwoiliśmy liczbę uczestników. Mamy nadzieję, że w tym roku miejsc starczy dla wszystkich zainteresowanych” – objaśnia Marek Zawidzki Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej MARINA. 
 
X Spływ kajakowy szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski odbędzie się 6 lipca br. ale zapisy ruszają już 1 czerwca, czyli w najbliższą sobotę. Organizatorzy czekają na chętnych w Centrum Informacji Turystycznej w Koninie, przy ulicy Dworcowej 2. W sobotę biuro czynne jest w godz. od 10:00 do 14:00 a w dni powszednie od 9:00 do 17:00. Aby dokonać zgłoszenia należy dostarczyć formularz zgłoszeniowy wraz z podpisanymi oświadczeniami oraz dokonać wpisowego 50 zł za osobę. Uczestnicy mają zapewnione: sprzęt kajakowy wraz z kapokami, wodoodporny worek, opiekę ratowników wodnych, ubezpieczenie, catering na zakończenie oraz transport na miejsce startu.
 
W tym roku spływ jest wyjątkowy bo Jubileuszowy. To X już edycja imprezy kajakowej jaką corocznie Lokalna Organizacja Turystyczna MARINA organizuje w regionie konińskim. Tym razem kajakarze podzielą się na dwie grupy i popłyną dwiema trasami jednocześnie. Pierwsza trasa poprowadzi z miejscowości Biechowy (gmina Krzymów), rzeką Wartą aż do Bulwaru Nadwarciańskiego w Koninie (17 kilometrowy odcinek). Druga opcja zakłada start z Przystani Gosławice, przez Kanał Ślesiński, dwie śluzy: Pątnów i Morzysław do Bulwaru Nadwarciańskiego (14 kilometrowy odcinek).Wszyscy kajakarze niezależnie od pokonanej trasy zakończą spływ na jednej mecie – Bulwarze Nadwarciańskim w Koninie, gdzie czekać na nich będzie wielkie grillowanie.
 
Marek Zawidzki Prezes Stowarzyszenia liczy na spływ wielopokoleniowy: „postanowiliśmy zmienić formułę spływu i zachęcić do aktywności również mniej wprawionych kajakarzy lub takich, którzy z kajakarstwem nie mieli jeszcze do czynienia. Liczymy na to, że krótkie, mniej angażujące i dość łatwe trasy przyciągną na spływ całe rodziny. Udział w spływie najmłodszych i najstarszych uczestników będzie przez nas i naszych partnerów premiowany”.


Harmonogram spływu (może ulec zmianie):

10:15 ZBIÓRKA na parkingu przed Dworkiem Zofii Urbanowskiej (skrzyżowanie ulic Urbanowskiej i Obrońców Westerplatte)
10:30 wyjazd autokarów z parkingu przy Dworku Zoffi Urbanowskiej
10:30-11:00 dojazd do miejsca startu ( Biechowy, Gosławice)
11:00-11:30 rejestracja uczestników, przydzielenie sprzętu pływającego, zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa na wodzie
11:30 START rozpoczęcie spływu-Biechowy/Przystań Gosławice
14:00-15:00 META zakończenie spływu/ zdanie kajaków z osprzętem/ gril na Bulwarze Nadwarciańskim w Koninie

Ilość dostępnych miejsc jest ograniczona (200 miejsc) zatem zasada jest prosta: kto pierwszy, ten lepszy. Więcej informacji o spływie oraz formularze zgłoszeniowe dostępne będą na naszej stronie www.lotmarina.pl oraz www.turystyka.konin.pl 
 
Projekt dofinansowany jest z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
 
Patronat honorowy:

Patronat medialny: Przegląd Koniński, Portal LM.PL, TV Wielkopolska, MC Radio, Radio Poznań, Meloradio