wysoki kontrast
PLENDE
ATRAKCJE
NOCLEGI
KULINARIA
KONTAKT
ATRAKCJE
NOCLEGI
KULINARIA
KONTAKT
konin

Kino na bulwarze

22.07.2020
Daty
15.08.2020 godz: 21:30
Kino na bulwarze
Miejsce: Bulwar Nadwarciański

Data/godz: 1, 8, 15 sierpnia 2020 r. / godz. 21:30

Wstęp: Wolny
 

Sierpień to czas Dobrych Filmów na Bulwarze Nadwarciańskim. Już po raz siódmy Miasto Konin i Koniński Dom Kultury zapraszają do kina w plenerze. Widzowie zobaczą trzy filmy: „Fantastyczna kobieta”, „Kafarnaum” i „Pozycja obowiązkowa”.  Seanse rozpoczną się 1, 8 i 15 sierpnia o godz. 21.30. Na projekcje w amfiteatrze przy CKU na Bulwarze Nadwarciańskim wstęp jest bezpłatny.


1 sierpnia godz. 21.30

„Fantastyczna kobieta” to chilijski dramat z 2017 roku w reżyserii Sebastiána Lelio.

Orlando (Francisco Reyes) planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny (Daniela Vega) która jest transseksualistką. Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją. Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby.

Film został nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem za najlepszy scenariusz na 67. MFF w Berlinie oraz Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

 

8 sierpnia godz. 21.30

„Kafarnaum” - libańsko-francusko-amerykański dramat filmowy z 2018 roku w reżyserii Nadine Labaki.

Film opowiada historię dwunastoletniego Zaina, który żyje w skrajnej biedzie w slumsach współczesnego Bejrutu. W akcie desperacji chłopiec wytacza proces swoim rodzicom za to, że go spłodzili i tym samym skazali na życie w nieludzkich warunkach. Inspiracją dla Kafarnaum były losy dzieci żyjących w skrajnym ubóstwie, które Labaki widywała w Libanie.

Obraz zdobył m.in. Nagrodę Jury na 71. MFF w Cannes oraz nominację do Oscara oraz Złotego Globu w kategorii najlepszy film obcojęzyczny.

 

15 sierpnia godz. 21.30

„Pozycja obowiązkowa” – amerykańska komedia w reżyserii Billa Holdermana,

Diane (Diane Keaton), Sharon (Candice Bergen), Vivian (Jane Fonda) i Carol (Mary Steenburgen) to kobiety około sześćdziesiątki. Raz w miesiącu spotykają się, żeby podyskutować o książkach. Na jedno ze spotkań klubu czytelniczego wybierają skandalizującą powieść „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Panie zafascynowane erotycznymi przygodami Anastasii i Christiana postanawiają wzbogacić swoje życie intymne.


Źródło: www.konin.pl