wysoki kontrast
PLENDE
ATRAKCJE
NOCLEGI
KULINARIA
KONTAKT
ATRAKCJE
NOCLEGI
KULINARIA
KONTAKT
konin
Strona głównaAtrakcjeMuzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego

Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego

ul. Klasztorna 4
62-563 Licheń Stary

Muzeum znajduje się w tylnej części bazyliki. Można w nim zobaczyć, kolekcję szabel od XVI do XX w., hełmy husarskie, dużą kolekcję pasów kontuszowych, listy królewskie, pamiątki związane z walką Polaków o niepodległość. Obrazy olejne o tematyce sakralnej od XVII po XIX w., grafiki, które wykonał Rembrandt Harmenszoon van Rijn a także te które wyszły z warsztatu Petera Paula Rubensa.

W kolekcji muzeum znajdują się ponadto rękopisy pisarzy polskich z epoki romantyzmu, pozytywizmu i Młodej Polski, starodruki polskie i obce od XVI do XVIII wieku, bulle papieskie, dokumenty królewskie od Władysława Jagiełły po Stanisława Augusta Poniatowskiego, pamiątki z sowieckich łagrów i obozów hitlerowskich. Ryciny twórców europejskich od XVI do XX wieku im.in. Giovanniego Vitalby, Stefano della Belli, Jana Piotra Norblina, Daniela Chodowieckiego, Michała Płońskiego, Władysława Skoczylasa a także rysunki Jana Matejki i Henryka Siemiradzkiego oraz akwarele Juliusza Kossaka.  Warto wspomnieć, że muzeum posiada także jedną z  największych w Polsce kolekcję dokumentów związanych z Powstaniem Styczniowym.

Godziny otwarcia:

  • poniedziałek - nieczynne
  • wtorek - piątek - 10:00 - 16:00
  • sobota - 10:00 - 18:00
  • niedziela - 9:00 - 16:00
Wstęp na teren muzeum jest bezpłatny. Istnieje możliwość oprowadzania przez przewodnika po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie lub poprzez e-mail. Muzeum zaprasza także na lekcje muzealne.
 

Zobacz także:

GALERIA
Muzeum im. ks. Józefa JarzębowskiegoMuzeum im. ks. Józefa JarzębowskiegoMuzeum im. ks. Józefa JarzębowskiegoMuzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego
MAPA